Év sportolója-választás: a férfiaknál úszó lesz az első!
Az M4 Sport műsorában Szöllősi György, az MSÚSZ elnöke és Csisztu Zsuzsa alelnök ismertette, kik kerültek az első három közé az egyes kategóriákban a 67. M4 Sport – Az Év Sportolója Gálán.
Nagyon fontos dolgot mondott végre ki Európa egyik legbefolyásosabb sportvezetője, az UEFA elnök Aleksander Ceferin. Szerinte az orosz labdarúgóknak nem kellene szenvedniük a szankciók miatt, amelyeket a hazájukra róttak ki, amiért az háborút indított Ukrajna ellen. Mindeközben sorra veszik el Oroszországtól a sporteseményeket más sportszervezetek.
Aleksander Ceferin, az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) szlovén elnöke szerint az orosz labdarúgóknak nem kellene szenvedniük a szankciók miatt, amelyeket a hazájukra róttak ki, amiért az háborút indított Ukrajna ellen, mindeközben sorra veszik el Oroszországtól a sporteseményeket más sportszervezetek.
Nagyon fontos dolgot mondott végre ki Európa egyik legbefolyásosabb sportvezetője, az UEFA elnök Aleksander Ceferin – írja a lostsport.com a horvát 24sata.hr-re hivatkozva.
Szerinte az európai szövetségnek jóakaratot kell mutatnia és demonstrálni, hogy a szankciók nem az orosz sportolók és az orosz emberek ellen irányulnak. Megjegyezte, a közeljövőben az UEFA eldönti, hogy az orosz klubok részt vehetnek-e európai versenyeken.
A nemzetközi szövetség (FIFA) és az UEFA február végén az ukrajnai helyzet miatt ideiglenesen felfüggesztette az orosz klubcsapatok és válogatottak részvételét a nemzetközi sorozatokban. Ceferin arról is beszélt, hogy egyáltalán nem számítottak háborúra Európa közepén.
nyilatkozta az 54 éves szlovén sportvezető. Nagy kérdés, ha az egyik legfontosabb európai sportszervezet elkezd másképp gondolkodni az orosz és fehérorosz sportolók szankcionálásáról, az vajon elgondolkodtatja-e a NOB, vagy egyéb más nemzetközi sportszervezetek vezetőit is, akik szinte első lépéseik egyikeként döntöttek az orosz és fehérorosz versenyzők szankcionálásáról, nyilván jelentős nemzetközi politikai nyomásra, figyelmen kívül hagyva az Olimpiai Charta nemzeti alapon történő diszkriminácóra vonatkozó tilalmát.
A Szpartak Moszkva a szankciók miatt elveszítette az Európa-liga nyolcaddöntős szereplését – más kérdés, hogy ezzel épp Szoboszlai, Gulácsi és Willi Orbán Lipcséje játék nélkül jutott a negyeddöntőbe, s azóta már az Atalantán is túljutva jelenleg az elődöntőben 1-0 -ás előnnyel várja a visszavágót a skót Glasgow Rangers ellen. Ami az oroszokat illeti ugyanakkor, a klubszankciókon túl az orosz labdarúgó válogatott nem vehetett részt a vb-indulásért folyó pótselejtezőn sem. Ceferin szerint a közeljövőben akár meg is szűnhetnek az UEFA szankciók az orosz és fehérorosz futballklubok irányában.
Mindeközben a világ más jelentős sportszervezetinél folytatódnak az Oroszország elleni szankciók. A Nemzetközi Egyetemi Sportszövetség (FISU), az Universiádék, vagyis ahogy ma nevezik, az Egyetemi Világjátékok szervezőinek Végrehajtó Bizottsága online ülésén úgy döntött, hogy Jekatyerinburgba 2023-ba tervezett FISU Egyetemi Világjátékai rendezési jogát egyelőre elhalasztja.
Az Oroszországból korábban kivont rendezvények között szerepelt az első ízben megrendezésre kerülő FISU Egyetemi Kombat Sport Világjátékok eseménysorozata, amelyet ez év szeptemberére terveztek Jekatyerinburgba. Az végrehajtó bizottság az átütemezett eseményt a törökországi Samsunba helyezte át ez év őszére.
A nyitóképen: Aleksander Ceferin, az Európai Labdarúgó-szövetség, az UEFA elnöke a szervezet felügyelőbizottsági ülését követő sajtótájékoztatón az UEFA nyoni székházában 2022. április 7-én.
MTI/EPA/Keystone